GMINA STOSZOWICE
ATRAKCJE TURYSTYCZNE
POLECAMY
BIULETYN INFORMACYJNY
PROJEKTY WSPÓŁFINANSOWANE PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ
Kamery na żywo
Stacje pogodowe
Obrady Rady Gminy
Szczepienia przeciw COVID-19
Projekty finansowane z budżetu państwa
Projekty współfinasowane przez Lasy Państwowe
Projekty współfinansowane z budżetu województwa
Program Operacyjny RPO WD 2014-2020
Oś priorytetowa 3 Gospodarka niskoemisyjna
Działanie 3.3 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym
Poddziałanie 3.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – konkursy horyzontalne
Przedmiotem projektu partnerskiego jest termomodernizacja 2 budynków użyteczności publicznej o funkcji edukacyjnej i wychowawczej. Projekt będzie realizowany w województwie dolnośląskim, powiecie ząbkowickim, w gminach Złoty Stok i Stoszowice.
Zakres rzeczowy obejmuje: Zadanie nr 1 Opracowanie dokumentacji i wdrażanie projektu; Zadanie nr 2 Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Złotym Stoku; Zadanie nr 3 Termomodernizacja budynku Przedszkola Publicznego w Stoszowicach; Zadanie nr 4 Promocja projektu.
Celem projektu jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Złoty Stok i Stoszowice. Cele szczegółowe: wsparcie przejścia na gospodarkę niskoemisyjną w sektorze publicznym i obniżenie globalnej emisyjności obiektów publicznych na terenie Gminy Złoty Stok, Gminy Stoszowice i dolnośląskiej strefy ochrony powietrza; poprawa jakości powietrza na terenie Gminy Złoty Stok, Gminy Stoszowice i dolnośląskiej strefy ochrony powietrza; zwiększenie efektywności energetycznej sektora publicznego poprzez termomodernizację 2 budynków użyteczności publicznej; obniżenie energochłonności obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Złoty Stok, Gminy Stoszowice i dolnośląskiej strefy ochrony powietrza; zmniejszenie ryzyka zachorowalności na choroby związane z jakością powietrza, w tym choroby układu oddechowego; poprawa stanu środowiska naturalnego (dzięki projektowi ograniczeniu ulegnie ilość emitowanych bezpośrednio do atmosfery zanieczyszczeń i toksycznych substancji, np. pyłu PM 10, powyższe wpłynie bezpośrednio na poprawę jakości powietrza atmosferycznego); poprawa warunków korzystania z zasobów publicznych obiekcie dzięki komfortowym warunkom termicznym (termomodernizacja obiektu poprawi mikroklimat i zapewni utrzymywanie odpowiedniej temperatury, co wpłynie na spadek zachorowalności użytkowników obiektów). W/w cele są logicznie powiązane ze sobą. Poprawa efektywności energetycznej przekłada się na zmniejszenie emisji polutenów. Niższa emisja to lepsza jakość powietrza, co przekłada się zarówno na stan środowiska naturalnego jaki i zdrowotności mieszkańców i ich jakości życia.
Projekt realizuje wizję RPO WD 2014-2020: Wzrost konkurencyjności Dolnego Śląska zapewniający poprawę poziomu życia jego mieszkańców przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju, cele Osi priorytetowej 3 Gospodarka niskoemisyjna, Działanie 3.3 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym. Projekt jest zgodny z typem projektów wskazanych w SZOOP RPO WD - 3.3.A Projekty związane z kompleksową modernizacją energetyczną budynków użyteczności publicznej i dotyczy 2 budynków użyteczności publicznej, w których prowadzona jest działalność edukacyjna na poziomie podstawowym oraz wychowanie przedszkolne. Projekt będzie realizowany na obszarze charakteryzującym się przekroczeniami stężeń emisji zanieczyszczeń. Projekt przyczyni się do osiągnięcia planowanych w ramach RPO WD wskaźników produktu i rezultatu.