Urząd Gminy Stoszowice | Tel.: 74 816 45 10 e-mail: gmina@stoszowice.pl
Uwaga:
Dzisiaj jest: niedziela, 14 lipca 2024. Imieniny: Ulryka, Bonawentury, Kamila

GMINA STOSZOWICE

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

POLECAMY

BIULETYN INFORMACYJNY

PROJEKTY WSPÓŁFINANSOWANE PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ

Kamery na żywo

Stacje pogodowe

Obrady Rady Gminy

Szczepienia przeciw COVID-19

Projekty finansowane z budżetu państwa

Projekty współfinasowane przez Lasy Państwowe

Projekty współfinansowane z budżetu województwa

Sport / Rekreacja

SEKCJA SPORTOWA- WKS ŚLĄSK

W dniu 1 października 2016r. uruchomiona została Filia WKS Śląsk Wrocław w Gminie Stoszowice.
W środę, 28 września na boisku "Orlik" w Budzowie odbyło się oficjalne otwarcie filii WKS Śląsk Wrocław w Gminie Stoszowice oraz pierwszy trening filii WKS Śląsk Wrocław.
Pierwszy trener Mariusz Kondryc wraz z trenerem - koordynatorem Śląsk Wrocław Mariuszem Jastrzębskim uroczyście dokonali otwarcia filii po czym dzieci z pierwszej grupy przystąpiły do treningu.

Treningi odbywać będą się w poniedziałki i środy:
1. Grupa klasy 1-3 godz. 16:30
2. Grupa klasy 4-6 godz. 17:30

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest opłacanie składki członkowskiej w wysokości 30 zł miesięcznie na konto:
Bank Spółdzielczy w Kłodzku
nr 44 9523 0001 0003 1176 2000 0001
tytułem: AP Dzieci Śląska Filia Stoszowice Imię i nazwisko zawodnika za miesiąc ...

 

WSPINACZKA DLA DZIECI & WSPINACZKA DLA DOROSŁYCH

Wspinaczka jest aktywnością poprawiającą koordynację ruchową, gibkość i siłę. Osoby początkujące wprowadzane są w zagadnienia poprawnej asekuracji.

We wtorki i w piątki odbywają się zajęcia na ściance wspinaczkowej. Zajęcia prowadzi Grzegorz Płoska, który jest instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności wspinaczka skałkowa (uprawnienia państwowe). Grzegorz posiada duże doświadczenie wspinaczkowe - wspinał się w różnych regionach Europy m. in. w Polsce, Czechach, Słowenii, Chorwacji, Włoszech i Francji.
Wspinaczka jest aktywnością poprawiającą koordynację ruchową, gibkość i siłę. Osoby początkujące wprowadzane są w zagadnienia poprawnej asekuracji. Treningi na ściance traktujemy jako wstęp do wspinaczki skalnej i utrzymanie formy wspinaczkowej poza sezonem skalnym. Na ścianie ułożono kilka dróg o zróżnicowanym stopniu trudności z asekuracją dolną i górną.

Dla dorosłych:
Wtorek - godz. 19.30 - 21.30
Piątek - godz. 19.30 - 21.30

Dla dzieci:
Wtorek - godz. 18.00 - 19.30
Piątek - godz. 18.00 - 19.30

 

ZUMBA

Zumbę prowadzi Pani Danuta Marszał.

Zajęcia odbywają się dwa raz w tygodniu, w poniedziałki i środy, o godz: 19:30- 21:00  na sali widowiskowej GOKSiR w Srebrnej Górze i mają charakter otwarty.

Zajęcia płatne.

Poniedziałki i środy godz. 19:30- 21:00


JOGA

„Joga rozluźnia, odpręża i zmniejsza stan mobilizacji organizmu. Praktyka jogi prowadzi do odczucia i uświadomienia sobie własnego ciała oraz uwolnienia od napięć fizycznych i konfliktów psychicznych. Rozluźnienie napięcia mięśniowego daje w konsekwencji stan równowagi emocjonalnej i uspokojenie reakcji wegetatywnych”.

Instruktor Jogi - Ireneusz Rychliński zaprasza w każdy wtorek i czwartek na godzinę 18:25. 

 

JUDO DLA DZIECI

Judo jest z jednej strony szlachetną sztuką walki, z drugiej zaś dyscypliną sportu o ponad 40 latach tradycji olimpijskich.
Ogromnym walorem judo jest duży nacisk na ćwiczenia ogólnorozwojowe i wszechstronność. Dlatego kształtuje się jednocześnie siłę, szybkość, wytrzymałość, gibkość i koordynację ruchową pod wieloma postaciami. Często wykorzystuje się do tego, obok specjalistycznych ćwiczeń, mniej lub bardziej skomplikowane gry ruchowe. Dla dynamicznie kształtującego się organizmu nie ma nic lepszego niż takie właśnie zajęcia! Ruch, poza wspieraniem naturalnego rozwoju dziecka, pełni także funkcję kompensacyjną, niwelując niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, takich jak ciężki plecak z książkami, spanie w nienaturalnej pozycji lub godziny spędzone w pozycji siedzącej (zarówno podczas nauki, jak i biernej rozrywki).

Wtorek - godz. 16:00 – 17:30
Czwartek - godz. 16:00 – 17:30

KLUB SENIORA

W każdy wtorek o godzinie 16:00 w GOKSiR w Srebrnej Górze spotykają się energiczne panie z Klubu Seniora. Przy herbacie i poczęstunku Panie rozmawiają i śpiewają. Do Klubu zapraszają Seniorów z całej gminy, by w większym gronie spotykać się co tydzień w Srebrnej Górze i zająć się planowaniem imprez i wyjazdów integracyjnych.

Wtorki – godz. 16:00

 

AERAL DANCE

Taniec w powietrzu.

W programie zajęć z tańca na szarfie jest nauka i rozwijanie wszelkich powietrznych technik cyrkowych – szarfa wertykalna, aerial hoop, swing (hamak), lina i trapez; powietrzne jam sessions; zadania teatralne oraz występy uczestników.
Regularne warsztaty dla dzieci, młodzieży od 4 lat odbywają się w Srebrnej Górze.
Celem zajęć jest promowanie sztuki Nowego Cyrku, w tym powietrznych technik cyrkowych jako alternatywnej formy ruchu, rekreacji, zabawy i pracy z ciałem.
Uczestnicy warsztatów biorą również udział w występach przed publicznością, wyjazdach na festiwale oraz projektach taneczno-edukacyjnych (m.in. „Myśl w Ruchu” we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca oraz Szkołą Podstawową i Gimnazjum w Budzowie, Spotkania Pasjonatów Aerial Dance w Łodzi).

 

SEKCJA MALARSKA

Od września 2016r. w GOKSiR w Srebrnej Górze uruchomiona została profesjonalna sekcja plastyczna. Zajęcia prowadzi pedagog i wykładowca. Dyplomowany absolwent Akademii Sztuk Pięknych - Wydziału Malarstwa.
Zapraszamy na zajęcia osoby zainteresowane dostaniem się do szkół plastycznych i akademii sztuk pięknych. Podczas zajęć rozwijane są umiejętności z malarstwa, rzeźby, rysunku i fotografii. Dodatkowo cyklicznie dla uczestników zajęć odbywają się wykłady ze sztuki antycznej i najnowszej.

Aktualnie prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży - kalsy 1-4 oraz 4-6.
Trwa nabór do sekcji plastycznej dla dorosłych.

Szczegółowych informacji udziela biuro GOKSiR.

Zajęcia odbywają się w piątki o godz. 17:00

 

SEKCJA SZACHOWA

SZACHY - niewątpliwie jest to jeden z przyjemniejszych sposobów, by trenować i rozwijać strategiczne, analityczne myślenie.

W każdy poniedziałek i piątek o godzinie 16:00 Leokadia Głowacka zaprasza dzieci i młodzież do Klubu Szachowego. Zajęcia trwają dwie godziny. Podczas zajęć dzieci nie tylko grają, ale także - dzięki specjalnej dużej tablicy demonstracyjnej poznają nowe możliwości poruszania się po szachownicy, analizują strategie. Szachy to pasja Pani Leokadii, która z powodzeniem stara się zarazić nią swoich podopiecznych z kółka.

Poniedziałki i piątki – godz. 16:00

 

SEKCJA SPORTOWA- SAMOOBRONA DLA KOBIET

Zajęcia z technik samoobrony dla Pań prowadzi Pan Sławek Puchalski.

Odbywają się one w SPA Aniołek w Srebrnej Górze, dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki o godz. 18:30- 20:00.

Zajęcia maja charakter otwarty.

Zajęcia są płatne.

 

KLUB MALUCHA

Klub malucha działa w ramach działalności bibliotek (filie w Srebrnej Górze, Stoszowicach, Przedborowej). Jest to miejsce zabaw i relaksu dla najmłodszych jak również miejsce kontaktu z książką.

 

KLUB CZYTELNIKA- LEKCJE BIBLIOTECZNE DLA NAJMŁODSZYCH

Klub Czytelnika funkcjonuje w ramach działalności bibliotek, tj. lekcji bibliotecznych dla dzieci. W czasie tych zajęć najmłodsi mają kontakt z wybraną literaturą dziecięcą.

 

CODER DOJO- PROGRAMOWANIE

Warsztaty informatyczne dla dzieci i młodzieży.

Wprowadzenie w podstawy programowania.

Warsztaty o charakterze otwartym.

Bezpłatne.


BREAKDANCE

Na zajęcia Breakdance  w każdy piątek od godz. 17:30 zaprasza trener  Paweł Jochymek (Pastor), który wraz z zespołem „Stylowa Spółka Społem” zdobył mistrzostwo Polski i Europy w tańcu breakdance. Był także wielokrotnym mistrzem Polski i Europy w akrobatyce sportowej w Klubie MKS Polonia Pafal Świdnica. Paweł Jochymek jest założycielem grupy „Odrobina Wsi”, ich pierwszym osiągnięciem było dojście do półfinału w ogólnopolskim turnieju B.BOY.SESJA w Bardzie. W GOKSiR w Srebrnej Górze odbywają się zajęcia dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z breakdance.

Piątki – godz. 17:00

 

WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEZY FUNDACJI KREACJE W STOSZOWICACH

Warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez Panią Dominikę Chmielowską w Filii Biblioteki w Stoszowicach.

Zajęcia o charakterze otwartym.

Zajęcia odbywają się w piątki o godz. 16:00

 

 


Klauzula informacyjna
bulletin
Biuletyn Informacji Publicznej
bulletin
SIP Stoszowice
bulletin
Inkubator Przedsiębiorczoście Stoszowice
bulletin
Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
bulletin
Lokalny Program Rewitalizacji
bulletin
Przedsiębiorcy
bulletin
Droga Gminna Srebrna Góra
bulletin
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
bulletin
Projekty Unijne
bulletin
Projekty finansowane z budżetu państwa
bulletin
Przebudowa drogi w Grodziszczu
bulletin
Sesje Rady Gminy Online
bulletin
Instrukcja ARGO
bulletin
Zbiórka selektywna - podział
bulletin
Projekty współfinansowane z budżetu województwa
bulletin
Informacje dotyczące wywozu i selekcji nieczystości stałych
bulletin
Usuwanie wyrobów zawierających azbest w Gminie Stoszowice
bulletin
DFR
bulletin
System informacji gminnej
bulletin
Poprzednia wersja strony
bulletin
ePUAP
bulletin
Biuletyn Informacyjny
Sowiogórskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze
Infanterie - Regiment von Alvensleben (No. 33) Srebrna Góra
Czytaj więcej
Do góry strony