Urząd Gminy Stoszowice | Tel.: 74 816 45 10 e-mail: gmina@stoszowice.pl
Uwaga:
Witamy na nowej stronie internetowej. Pamiętaj o możliwości korzystania z MOBILNEGO SYSTEMU INFORMACJI
Dzisiaj jest: wtorek, 26 maja 2020. Imieniny: Filipa, Pauliny

GMINA STOSZOWICE

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

POLECAMY

BIULETYN INFORMACYJNY

PROJEKTY WSPÓŁFINANSOWANE PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ

Kamery na żywo

Stacje pogodowe

Obrady Rady Gminy

Z ŻYCIA FUNDACJI KREACJE
2019-06-28 11:08:21

Z ŻYCIA FUNDACJI KREACJE

DZIAŁAMY LOKALNIE

 

W ubiegłym roku Fundacja startowała w konkursach grantowych, żeby pozyskać środki na działania statutowe, tj. przede wszystkim na kontynuowanie zajęć, warsztatów stacjonarnych i wyjazdowych  z Kreatywną Grupą Dzieci i Młodzieży ze Stoszowic, z którą współpracuje od 2013 roku. Jako organizatorka, koordynatorka, animatorka, wiem, że dla NICH warto tych środków szukać. Efektem składania przeze mnie wniosków napisanych we współpracy z instruktorkami, którym również, jak mi, zależy, aby DZIECIAKI miały dostęp do kultury, aby stawały się świadomymi, aktywnymi mieszkańcami przede wszystkim swojej miejscowości, swojej gminy, jest to, że projekty Fundacji znalazły się na listach rankingowych wśród laureatów dwóch konkursów grantowych: „Tu mieszkam, tu zmieniam” oraz „Generacja 5.0”. Pierwszy z nich był organizowany przez Fundację Santander Bank Polska S.A. Drugi – przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego.

Obydwa projekty: „TworzyMy Więzi” oraz „Kolorowo – międzypokoleniowo” miały na celu budowanie wspólnoty międzypokoleniowej oraz pogłębianie więzi tych lokalnych, tych sąsiedzkich w gminie Stoszowice, w szczególności w miejscowości Stoszowice w okresie od 04.01.2019 do 30.06.2019. Dzięki projektom próbowaliśmy stworzyć centrum aktywności lokalnej, miejsca wspólnych działań i spotkań, pracownię pomysłów, pracownię działań przeróżnych.

Projekty zakładały cykl bezpłatnych otwartych, elastycznych warsztatów kierowanych do dzieci, młodzieży w wieku 6-19 lat oraz osób 50+. Stosując metodę partycypacyjną, Uczestniczki wskazywały zapotrzebowanie na dane działanie tak, aby każda znalazła coś dla siebie interesującego i miała możliwość odkrycia swoich zainteresowań i umiejętności i co istotne, te międzypokoleniowe warsztaty częściowo były prowadzone przez Uczestniczki.

W czasie trwania obydwu projektów odbyły się zajęcia m.in. z zakresu: twórczego rękąDzieła – filcowanie, szydełkowanie, ceramikę, etc, zajęcia ruchowe – zumba oraz ćwiczenia na zewnętrznej siłowni, warsztaty ekoKulinarne oraz zajęcia arteterapeutyczne skierowane na kształtowanie umiejętności społecznych, komunikacji międzypokoleniowej, technik skutecznej komunikacji, na umiejętności pełnego i bardziej twórczego przeżywania własnego życia, tworzenia pozytywnych nawyków i reakcji, odczuwania przyjemności, wrażliwości na innych, na przyrodę, na wszystko co nas otacza, etc. Planując te zajęcia brałyśmy pod uwagę przede wszystkim współpracę z lokalnymi twórcami, instruktorami, z którymi mamy kontakt od czasu powstania Fundacji.

Finisażami projektów jest „Wspólne Sąsiedzkie Święto”.

 

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC I WSPÓŁPRACĘ przy realizacji tych projektów, m.in. Gminie Stoszowice, Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Rekreacji, Sołectwu Stoszowice.

 

Tekst: Dominika Chmielowska "Fundacja Kreacje"
Biuletyn Informacji Publicznej
bulletin
Klauzula informacyjna
bulletin
Wybory Prezydenckie 2020
bulletin
Dofinansowanie na wymianę starego pieca na nowy
bulletin
Lokalny Program Rewitalizacji
bulletin
Przedsiębiorcy
bulletin
Droga Gminna Srebrna Góra
bulletin
Projekty Unijne
bulletin
Prezentacja Projektów AGROREG SA
bulletin
"Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków (PBOŚ) II w Gminie Stoszowice"
bulletin
Informacje dotyczące wywozu i selekcji nieczystości stałych
bulletin
Zbiórka selektywna - podział
bulletin
Instrukcja ARGO
bulletin
Aleja Czereśniowa - Zielona Akcja
bulletin
​GMINNY OŚRODEK KULTURY
bulletin
System informacji gminnej
bulletin
ePUAP
bulletin
Poprzednia wersja strony
bulletin
Sesje Rady Gminy Online
bulletin
Usuwanie wyrobów zawierających azbest w Gminie Stoszowice
bulletin
DFR
bulletin
Biuletyn Informacyjny
Sowiogórskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze
Infanterie - Regiment von Alvensleben (No. 33) Srebrna Góra
Czytaj więcej
Do góry strony